Tutaj znajdziesz podstawowe informacje dotyczące Skrzynki Modlitwy.

Czym jest Skrzynka Modlitwy?

Skrzynka Modlitwy to projekt, który powstał w maju 2013 r. w Prowincji św. Maksymiliana Braci Mniejszych Konwentualnych. Polega on ta tym, że ktokolwiek potrzebuje modlitwy może przesłać swą intencję, zaś wspólnoty zakonne braci i sióstr, kapłani i osoby świeckie każdego dnia polecają Bogu przesyłane intencje.

Jak przesłać intencję?

Intencję można przesłać na różne sposoby. Można skorzystać z formularza znajdującego się na tej stronie; można wysłać maila na adres intencje @ skrzynkamodlitwy.pl; swoją intencję można także wysłać korzystając z facebooka lub twittera; istnieje też możliwość przesłania intencji tradycyjną pocztą na adres: Skrzynka Intencji, ul Świętej Trójcy 4, 80-822 Gdańsk.

Jakie intencje można przesyłać?

Wszystkie, które leżą nam na sercu. Czasem trudno nam jest wypowiedzieć to, co się w nas dzieje, ale Pan Bóg zna nas lepiej, niż my sami siebie.

Ile intencji mogę przesłać?

W modlitwie – tak, jak w miłości – nie ma granic. Nie ma tu żadnych ograniczeń. Można zatem przesyłać dowolną ilość intencji tak często, jak jest to potrzebne.

Jak często mogę przesyłać moją intencję?

Tu także nie ma ograniczeń. Skrzynka Modlitwy działa jednak w cyklu miesięcznym: raz w miesiącu odprawiamy Eucharystię we wszystkich przesłanych w danym miesiącu intencjach (zwykle będzie to pierwszy dzień kolejnego miesiąca; czyli na początku lipca sprawujemy Mszę św. w intencjach z czerwca).

Jak się dowiedzieć, kiedy dokładnie będzie odprawiona Msza św.?

Tę informację będziemy rozsyłać najpierw do wszystkich, którzy zapisali się na newsletter. Będzie ona także zamieszczana na stronie, na facebooku i twitterze.

Czy coś trzeba płacić?

Za modlitwę? Absolutnie. Skrzynka Modlitwy jest całkowicie darmowa. Jeśli ktoś chciałby odwdzięczyć się za naszą posługę, prosimy o modlitwę za wszystkich tworzących Skrzynkę Modlitwy.

Co to jest newsletter?

Newsletter to internetowy information przesyłany drogą elektorniczną (na maila). Będziemy wysyłać go raz w miesiącu.

Czy po przesłaniu intencji muszę się modlić?

Oczywiście! Skrzynka Modlitwy nie zastępuje osobistej modlitwy. Nie modlimy się zamiast Ciebie, ale z Tobą. Jesteśmy niczym grupa przyjaciół, która w trudnej chwili jest blisko, by pomóc. Nie zastąpimy jednak osobistego spotkania z Bogiem.

Czy moja intencja będzie opublikowana?

Tak, przesyłane intencje będziemy umieszczać na stronie. Jeśli nie chcesz, by Twoja intencja była opublikowana, prosimy o podanie tej informacji (w formularzu na stronie istnieje opcja „Nie zgadzam się na publikację”).